Domů › Anglie-svyukou-19-9-25-92015

Anglie s výukou 19. 9. – 25. 9.


Předposlední zářijový týden byl pro 12 studentů SPŠ Strakonice ve znamení poznávání a vzdělávání se
ve Velké Británii. V rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost – výzvy č. 56 jsme navštívili anglická města Londýn a Brighton. V Londýně – přesněji řečeno v jazykové škole Twin Group v Greenwich – probíhala výuka v anglickém jazyce.

Kromě školy jsme vyrazili i za poznáváním nejvýznamnějších londýnských památek – prošli jsme se po nábřeží Temže k Houses of Parliament a Big Ben, dále kolem Westminter Abbey , zamířili jsme k Downing Street a na Trafalgar Square. Nemohli jsme vynechat National Gallery – jednu z nejnavštěvovanějších obrazáren na světě –
a British Museum, jedno z největších a
nejvýznamnějších muzeí historie a kultury. Užili jsme si také prohlídku pevnosti Tower of London, kde jsou uloženy britské korunovační klenoty, a pohled na nedaleký Tower Bridge. Jak vypadá hlavní město Spojeného království z výšky, jsme se mohli přesvědčit během vyjížďky na největším vyhlídkovém kole v Evropě London Eye. A fanoušci detektivek vyrazili i do Sherlock Holmes Museum.

V části Greenwich jsme viděli nultý poledník a prohlédli si National Maritime Museum (muzeum námořnictví). Mimo Londýn jsme navštívili i Brighton, největší anglické přímořské letovisko. Zde jsme zamířili do Sea Life Centre – nejstaršího akvária na světě. Jazykového pobytu se zúčastnili studenti 2. a 3. ročníků – z 2OT Barbora Stehlíková
a Viviana
Pavlíková; z 2SA Josef Häusler, Josef Chalupný, Filip Lácha, Daniel Marcinko, Jiří Vašíček a Ondřej Vlček; z 2SB Jan Hermoch a Daniel Králíček a z 3SA – Michael Bárta a Marek Zdráhal.

Studenti se během pobytu v Anglii zdokonalili v komunikačních dovednostech – k tomu přispělo (kromě výuky
ve škole) i to, že bydleli v rodinách v londýnské čtvrti Catford. Všichni jsme si výlet
ohromně užili, sešla se totiž výborná parta! Posuďte sami v následující fotogalerii.

Mgr. Lenka Kroupová