Domů › Erebos

Další úspěch našich studentů

Tentokrát v soutěži Bücherwurm – Knihomol – čtení německé beletrie v originálu na celostátní úrovni v kategorii středních jihočeských a západočeských škol.

Soutěž zaštiťuje Goethe Institut a Jihočeská univerzita a probíhala v Goethe centru v Českých Budějovicích dne 25. 4. 2018.
Četlo se z knihy EREBOS rakouské autorky Ursuly Poznanski. Za tuto knihu obdržela autorka v roce 2011 německou cenu za literaturu pro mládež.

Jakub Hesoun, student oboru strojírenství ze třídy 1SB přesvědčil porotu, složenou z rodilých mluvčí, vysokoškolských učitelů a herců Jihočeského divadla, že jeho přednes byl nejlepší a zvítězil. Navázal tak na úspěch z loňského roku, kdy soutěž ve stejné kategorii vyhrál Lukáš Marek.
Znalost německého jazyka zejména v našem regionu je velmi důležitá. Vítězství dokazuje, že i naše především technicky zaměřená škola, nezanedbává jazykovou průpravu studentů. Součástí výuky jsou i dva jazyky – angličtina a němčina. Usnadňujeme tím možnost vstupu absolventů na pracovní trhy.
Vítězové ze všech kategorií jsou pozváni na výlet do Prahy do Goethe Institutu. Čeká na ně bohatý program se zábavnou výukou německého jazyka, dárky a občerstvením.

Jakuba na soutěž připravovala Mgr. Lenka Petrásková. Oběma patří gratulace a dík za reprezentaci školy.