Domů › ST-Racing-Team

ST RACING TEAM TŘETÍ NA MISTROVSTVÍ ČR

V prostorách plzeňské Techmanie proběhlo v sobotu 8. června 2013 páté celostátní finále středoškolské vzdělávací soutěže F1 ve školách.Formule 1 ve školách je jedinečná, celosvětově vzdělávací soutěž, určena pro týmy studentů středních škol ve věku od 15 – 19 let. Studenti mají za úkol navrhnout, zkonstruovat, otestovat, vyrobit a závodit
s vlastním modelem formule 1, který je poháněn CO2. Do Plzně zamířilo devět nejlepších týmů z pražského semifinálového kola: ISŠA Racing, ST Racing Team, CFR Team, Sense & Power System, Alfa Team, Moravia Industry, Powersonic, Team of TME a Fofrform.

ST RACING TEAM složený ze studentů Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice oboru strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku ve složení Martin Kůs manažer týmu, Dominik Starý konstruktér, Adam Ježek výrobní technik a Jan Narovec PR manažer postoupili do Plzeňského finále z druhého místa, které si vybojovali v pražském semifinálovém kole. Do Plzně jsme odjeli s odhodláním zaútočit na příčku nejvyšší a tím si vybojovat právo účasti na světovém finále, které se uskuteční v listopadu v Austinu, hlavním městě státu Texas. Více než měsíční pauza mezi semifinále a finále nám dala šanci zapracovat na vylepšení svého monopostu a prezentace. Přípravám na soutěž jsme věnovali téměř všechen volný čas a do Plzně jsme odjeli s odhodláním udělat vše pro to, aby se nám náš sen podařilo uskutečnit. Bohužel ne příliš vydařená ústní prezentace před porotou a pomalý reakční čas na startu nás odsunul na konečné třetí místo. Na vítězný tým jsme ztratili v konečném součtu pouhých osm bodů. Třetí místo ve finále je přesto nejlepším výsledkem, kterého náš tým za pět let trvání této atraktivní soutěže v ČR dosáhl.

Součástí našeho týmu v semifinálovém i finálovém kole byly i naše dvě hostesky Ivana Trnková a Aneta Němcová. Na finálové kolo nás do Plzně přijeli podpořit i ředitel Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice Ing. Miloslav Pileček, vedoucí katedry strojírenství VŠTE České Budějovice Doc. Ing. Štefan Husár, PhD, místostarosta Strakonic Ing. Pavel Pavel a ředitel Střední odborné školy strojní a elektrotechnické Velešín Ing. Bc. Milan Timko.

Všem, kteří se na nás přijeli podívat děkujeme za podporu. Poděkování patří též všem sponzorům, kteří se finančně podíleli na uskutečnění našeho projektu a poděkování patří také celému týmu za výsledky, kterých v tomto ročníku soutěže F1 dosáhli.

Bc. Milan Samec DiS. Odpovědná osoba ST RACING týmu.