Domů › Slovensko-2016

Strakoničtí kuchaři dokázali, že umí

Ve dnech 4. až 11. dubna se žáci učebního oboru Kuchař-číšník zúčastnili osmidenního výměnného pobytu na Střední odborné škole v Levici, se kterou naše škola navázala partnerské vztahy. Tyto vztahy, které se budou do budoucna určitě dále rozvíjet dokazují, že chuť učit se něčemu novému a poznávat nové zkrátka nezná hranic.
Naši žáci měli možnost během pobytu se seznámit se systémem přípravy jídel i obsluhy v jiném prostředí, seznámit se s odlišnostmi, kulturou a zvyklostmi ve slovenské gastronomii.
Měli možnost vyzkoušet si uvařit tradiční pokrmy slovenské kuchyně a na oplátku předvést něco z typických pokrmů kuchyně české.
Během svého pobytu žáci navštívili celou řadu restaurací a hotelů, kde se seznamovali s jednotlivými provozy. Namátkou jmenujme například čtyřhvězdičkový hotel Astrum, jehož návštěva žáky velmi zaujala.
Pomyslnou třešničkou na dortu pak byl bohatý doprovodný kulturní a společenský program, který nám připravili pracovníci a žáci ze slovenské školy. Prohlídky tamního hradu, muzea a ostatních pamětihodností města byly velmi zajímavé a stejně tak žáky upoutala návštěva města Banská Štiavnica, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, či odpočinek u termálních pramenů v Podhájské.
Během tohoto výměnného pobytu žáci prokázali své odborné znalosti a skvěle reprezentovali naši školu, za což jim patří velký dík.

Bc. Marcel Kožišník