Domů › Soutez-v-CNC-programovani
STRAKONIČTÍ PROGRAMÁTOŘI OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ
Ve dnech 22. 3. 2013–23. 3. 2013 se konal již dvanáctý ročník soutěže v programování CNC strojů. Po dvouleté přestávce, kdy tuto soutěž hostila Olomouc ve spolupráci s místní průmyslovou školou, se pořádání víkendové akce vrátilo do Prahy na Střední průmyslovou školu na Třebešíně. Soutěž byla tak jako v minulých ročnících rozdělena na dvě kategorie. Ruční programování а strojní CAM programování. V pátek na soutěžící čekalo několik náročných modelů, které museli studenti naprogramovat a vytvořit NC kódy pro řídící systémy CNC strojů.
V sobotu se pak soutěžilo v teoretických znalostech. Na studenty čekalo vypracování testu všeobecných znalostí, výpočty chybějících rozměrů a doplnění chybějících kót na výkresové dokumentaci.
 
Novinkou v soutěži bylo vyhledání chyb na přiloženém NC kódu a překreslení součásti podle NC kódu na milimetrový papír. Strakonickou VOŠ,SPŠ a SOŠ řemesel a služeb reprezentovali
v kategorii ručního programování studenti Michal Kubec a Ladislav Kliment. V kategorii strojního CAM programování Imrich Pinke a David Hobizal, kteří vybojovali pro strakonickou školu ve velice silné konkurenci škol z celé České republiky výborné druhé místo. Navázali tak na vynikající výsledky studentů z VOŠ,SPŠ a SOŠ řemesel a služeb
z předcházejících ročníků této soutěže.
 
V posledních sedmi ročnících se vždy umístil alespoň jeden studen z VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb na jednom
z prvních třech míst. Studenti tak potvrdili velice dobré znalosti z oblasti programování a dokázali, že výuka programování na strakonické škole má velice dobrou úroveň.
 
Bc. Milan Samec DiS. Učitel odborných předmětů