Domů › VANOCNI-BESIDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Připomenout si tradiční vánoční zvyky našich předků, na chvíli se zastavit a posedět se svými kamarády, bylo hlavním a jediným cílem Vánoční besídky, která se uskutečnila na domově mládeže Zvolenská dne 15.12.2015. 
Besídku jsme zahájili malým kvízem, kde jsme si otestovali znalosti a symboliku vánočních zvyků. Všichni zúčastnění vyplňovali kvíz s velkým nadšením a vyhodnocení bylo doprovázeno radostí ze správných odpovědí. Poté již došlo na některé tradice - vyzkoušeli jsme si lití olova. Zajímavé tvary odlitého olova probudily fantazii každého účastníka. Dále jsme vyráběli lodičky z vlašských ořechů, které jsme pouštěli a nutno dodat, že všichni zúčastnění mají před sebou dlouhý život. Krájení jablka také dopadlo ke všeobecné spokojenosti, neboť všichni zde našli symbol štěstí. Každý kdo chtěl, mohl do čarovného klobouku napsat přání pro své kamarády a téměř všichni tuto možnost také využili. Jediná tradice, která se nesetkala se zájmem přítomných dívek, bylo házení střevíce, protože se žádné z nich ještě nechce do vdávání.
Toto vše se dělo za příjemné atmosféry hrajících koled a u stolu plného výborných chlebíčků, jednohubek a vánočního cukroví, které připravili sami učni. K dobrotám ještě naše Sabina připravovala skvělé míchané nápoje.

Doufáme, že se Vánoční besídka setkala s úspěchem našich intráků a založili jsme tak společně tradici, která se bude dále rozvíjet a pokračovat.