Domů › Vernisaz-Obalove-techniky-2017

Vernisáž Obalové techniky 2017

Dne 1. 2. 2017 se uskutečnila vernisáž fotografií studentů Obalové techniky se zaměřením na grafiku a design navštěvujících VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb ve Strakonicích. Tato vernisáž proběhla v ulici Želivského ve spolupráci s ArtWall Strakonice.

Mladí začínající fotografové dostali příležitost prezentovat své fotografie v galerii pod širým nebem.

Kolekce fotografií nese název „Modrava, ...potoky a říčky" a studenti je vytvořili na Šumavě v okolí Modravy v rámci fotografického krajinářského workshopu, který byl určen pro studenty fotokroužku.

Na zdi v ulici Želivského je vystaveno čtrnáct velkoformátových fotografií až do 3. 3. 2017.

Vystavující jsou studenti 3. ročníku – Lucie Klenková, Petr Beneš, Michaela Jariabková, Denisa Hynková, Barbora Stehlíková a Tomáš Macoun.

Modrava, ...potoky a říčky" vznikly v průběhu jara a podzimu 2016. Je zde zachycena krása šumavské přírody v těchto období. Fotografie jsou zajímavě pojaté na dlouhý expoziční čas, aby vynikl kontrast mezi statickými prvky a dynamickým pohybem vody potoků a říček ve spojení s pestrou barevností, která je pro tata období charakteristická. Vystavené fotografie zpříjemňují a zpestřují prostor v ulici Želivského.

Podívejte se na reportáž v strakonické televizi http://www.tv.strakonice.eu/drupal/zpravodajstvi-sttv-6-tyden-2017 od 6:20