28.11.2012 - Poznej naši školu a den otevřených dveří

Akce se zúčastnilo celkem 19 žáků ze ZŠ Jezárky Strakonice a 14 žáků ZŚ Radomyšl. Soutěžilo se v dílnách, ve znalostech z německého a anglického jazyka, matematiky, tělesné výchovy a obalové techniky.

Po soutěžní části si žáci mohli vyzkoušet výuku v CAD, na CNC strojích, upravovali digitální fotografie, podívali se na prezentace studentů ve fyzice. Po vyhlášení výsledků, kdy nejlépe si vedlo družstvo Markéty Koubové ze ZŠ Radomyšl a Kateřiny Klecanové ze ZŠ Jezárky, žáci obdrželi drobné ceny a zakončili den na VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb jejich slavnostním předáním v infocentru školy.

Zároveň celý den probíhal na škole den otevřených dveří, kdy si zájemci o studium a rodiče mohli prohlédnout školu i "zkusit" výuku jednotlivých předmětů.

Programování CNC Programování CNC Programování CNC Plnění soutěžních úkolů Odborná praxe Výuka CAD Vyhlášení výsledků Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů

14.6.2012 - Poznej naši školu

Akce se zúčastnilo celkem 91 žáků ze ZŠ Dukelská Strakonice. Soutěžilo se v dílnách, ve znalostech z německého a anglického jazyka, matematiky, tělesné výchovy a obalové techniky.

Po soutěžní části si žáci mohli vyzkoušet výuku v CAD, na CNC strojích, upravovali digitální fotografie, podívali se na prezentace studentů ve fyzice. Po vyhlášení výsledků, kdy nejlépe si vedlo družstvo pod vedením Dominika Soutora, žáci obdrželi drobné ceny a zakončili den na VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb jejich slavnostním předáním v infocentru školy.

Formule 1 Programování CNC Programování CNC Vyhodnocení soutěže Plnění soutěžních úkolů Přivítání účastníků Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Plnění soutěžních úkolů Vyhodnocení soutěže Plnění soutěžních úkolů Vyhodnocení soutěže Plnění soutěžních úkolů

18.4.2012 - Poznej naši školu

Akce se zúčastnilo celkem 85 žáků ze ZŠ Jezárky Strakonice, ZŠ Smetanova Vimperk a ZŠ T. G. Masaryka Vimperk. Soutěžilo se v dílnách, ve znalostech z německého a anglického jazyka, matematiky, tělesné výchovy a obalové techniky.

Po soutěžní části si žáci mohli vyzkoušet výuku v CAD, na CNC strojích, upravovali digitální fotografie, podívali se na prezentace studentů ve fyzice.Také navštívili školní maňáskové divadlo Dráček, kde mohli shlédnout ukázky pohádek, které hrají naši studenti pro děti z mateřských škol. Po vyhlášení výsledků, kdy nejlépe si vedlo družstvo ze ZŠ Jezárky Strakonice pod vedením Martina Samce,žáci obdrželi drobné ceny a zakončili den na VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb obědem ve školní jídelně.

13.3.2012 - Poznej naši školu

Akce se zúčastnilo celkem 62 žáků ze ZŠ Volary, ZŠ Zdíkov, ZŠ Volyně a ZŠ Protivín. Soutěžilo se v dílnách, ve znalostech z německého a anglického jazyka, matematiky, tělesné výchovy a obalové techniky.

Po soutěžní části si žáci mohli vyzkoušet výuku v CAD, na CNC strojích, upravovali digitální fotografie, podívali se na prezentace studentů ve fyzice. Po vyhlášení výsledků, kdy nejlépe si vedlo družstvo ze ZŠ Volary pod vedením Františka Kubovského,žáci obdrželi drobné ceny a zakončili den na VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb obědem ve školní jídelně.

Uvítání účastníků Infocentrum Programování CNC Programování CNC Infocentrum Infocentrum Programování CNC Infocentrum Infocentrum Programování CNC Infocentrum Infocentrum Vyhlášení výsledků soutěže Vyhlášení výsledků soutěže

10.2.2012 - Poznej naši školu

Akce se zúčastnilo celkem 14 žáků ze ZŠ Velké náměstí Strakonice. Žákům byla předvena 3D tiskárna, mohli si vyyzkoušet modelování v Inventoru. Dále navštívili strojírenskou laboratoř a vyzkoušeli si práci s délkovými měřidly.

19.12.2011 - Poznej naši školu

Akce se zúčastnilo celkem 78 žáků ze ZŠ Povážská, ZŠ TGM Blatná, ZŠ Poděbradova a ZŠ Bělčice. Soutěžilo se v dílnách, ve znalostech z německého a anglického jazyka, matematiky, tělesné výchovy a obalové techniky.

Po soutěžní části si žáci mohli vyzkoušet výuku v CAD, na CNC strojích, upravovali digitální fotografie, podívali se na prezentace studentů ve fyzice a navštívili maňáskové divadlo. Po vyhlášení výsledků, kdy nejlépe si vedlo družstvo ze ZŠ Povážská s vedoucím Lukášem Zdychyncem,žáci obdrželi drobné ceny a zakončili den na VOŠ a SPŠ obědem ve školní jídelně.

Uvítání účastníků Uvítání účastníků Uvítání účastníků Programování CNC Programování CNC Školní hřiště Programování CNC Úprava fotografií Úprava fotografií Úprava fotografií Prohlídka školy Prohlídka školy Prohlídka školy Vyhlášení výsledků soutěže Uvítání účastníků Programování CNC Uvítání účastníků Uvítání účastníků Programování CNC Programování CNC Uvítání účastníků Uvítání účastníků Uvítání účastníků Programování CNC

25.11.2011 - Poznej naši školu

Žáci 9. ročníků ze ZŠ TGM Vimperk a ZŠ Smetanova Vimperk se zúčastnili akce Poznej naši školu. Prohlédli si školu, mohli si vyzkoušet práci v některých předmětech - CAD systémy, výpočetní technika a praktická výuka v dílnách. Celý den také plnili soutěžní úkoly - z dějepisu, fyziky, anglického a německého jazyka atd. Vítězem soutěží se stalo družstvo ze ZŠ Smetanova pod vedením Tomáše Skalického.

29.9.2011 - Poznej naši školu

Žáci 9. ročníků ze ZŠ Dukelská Strakonice se zúčastnili akce Poznej naši školu. Prohlédli si školu, mohli si vyzkoušet práci v některých předmětech - CAD systémy, výpočetní technika a praktická výuka v dílnách. Celý den také plnili soutěžní úkoly - z dějepisu, fyziky, anglického a německého jazyka atd. Vítězem soutěží se stalo družstvo pod vedením Filipa Hromka. Na závěr žáci shlédli divadelní představení Červí země, které sehrál divadelní soubor VOŠ a SPŠ Strakonice Dráček.

Uvítání účastníků Uvítání účastníků Uvítání účastníků Programování CNC Programování CNC Školní hřiště Programování CNC Úprava fotografií Úprava fotografií Úprava fotografií Prohlídka školy Prohlídka školy Prohlídka školy Vyhlášení výsledků soutěže

15.8. - 20.8.2011 - Příměstský tábor Vědátoři

Od 15.8. do 20.8.2011 proběhl na VOŠ A SPŠ ve spolupráci s DDM Strakonice příměstský tábor s názvem Vědátoři, kterého se zúčastníly děti od 10 – 15 let. Náplní tábora bylo seznámení se s prací ve školních dílnách, modelování na PC v Invertoru a tělovýchovné aktivity, přiblížení studia na škole technického typu. Akci zajišťuvali Ing. D. Šejvlová, Bc. M. Samec, DiS a Mgr. I. Váchová.

Inventor Inventor Účastníci tábora Programování CNC Programování CNC Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Techmánia Plzeň Výrobky Výrobky Výrobky

9.6.2011 - Poznej naši školu

Žáci 8. ročníků ze ZŠ Radomyšl, ZŠ Katovice, ZŠ Zdíkov a ZŠ Vacov se zúčastnili akce Poznej naši školu. Prohlédli si školu, mohli si vyzkoušet práci v některých předmětech - CAD systémy, výpočetní technika a praktická výuka v dílnách. Celý den také plnili soutěžní úkoly - z dějepisu, fyziky, anglického a německého jazyka atd. Vítězem soutěží se stala ZŠ Katovice. Na závěr žáci shlédli divadelní představení Červí země, které sehrál divadelní soubor VOŠ a SPŠ Strakonice Dráček.

Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Vyhodnocení soutěže Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Ukázka výuky Maňáskové divadlo Dráček Maňáskové divadlo Dráček Maňáskové divadlo Dráček Maňáskové divadlo Dráček Maňáskové divadlo Dráček