Erasmus+ ROB4U

Naše škola má nový projekt ERASMUS+  s názvem ROB4U.

Zahájení projektu prvním výjezdem C1 Eutin.

V neděli 23. 10. 2022 jsme vyjeli od školy v ranních hodinách směr Berlín se šestičlennou skupinou studentů: Aleš Jakub (4OT), Nakonechnyi Viktor (1SC), Mašek Filip (2SA), Tomášek Štěpán (1SC), Volmůt Lukáš (2SC), Zeman Jan (3MS). V odpoledních hodinách jsme si prohlédli Berlín s průvodkyní. Navštívili jsme několik památek, vyhlídku na město z místního muzea.

V pondělí 24. 10. 2022 jsme se přesunuli v dopoledních hodinách do města Eutin, kde se nachází naše partnerská škola Berufliche Schule des Kreises Ostholstein in Eutin. Ve škole jsme se seznámili s novými žáky, kteří budou s námi pracovat v angličtině na projektu po dobu dvou let. Při odpolední procházce městem Eutin žáci mezi sebou konzultovali, jak začneme, navázali nové vztahy, užili si zbytek dne.

V úterý 25. 10. 2022 a ve středu 26. 10. 2022 jsme se učili společně programovat roboty SMART ROBOT CAR KIT 3.0 podle zadaných úkolů. V tento den přijal ředitel místní školy našeho pana ředitele, společně zahájili projekt ROB4U 2022-2024, upevnili partnerské vztahy mezi školami na další léta.

Odpolední a večerní program byl spíše zaměřen na konverzování žáků v angličtině a poznávání místního prostředí. V úterý jsme navštívili pobřeží Lübeck, kde jsme sportovně strávili celé odpoledne a večer navštívili místní restauraci s robotickou obsluhou a hovořili jsme o dalších společných krocích na projektu. Ve středu odpoledne poznali žáci město Lübeck.

Ve čtvrtek dopoledne po feedbacku jsme se rozloučili s partnerskou školou a vrátili se v nočních hodinách zpět do Strakonic.

 

Za tým: Ing. Miloslav Pileček, Mgr. Lenka Petrásková, Mgr. Michaela Koubová

 

Sdílet