Poznávací a jazyková exkurze Německo 2018

V září letošního roku jsme se studenty naší školy zavítali na sever Německa.

V průběhu čtyř programově nabitých dnů jsme první den navštívili město WOLFSBURG. Při tříhodinové prohlídce jedné z největších automobilových továren na světě jsme viděli výrobu vozů značky VW od prvního výlisku plechu až po vyjetí limuzíny z výrobní linky.

V automobilovém muzeu Zeit Haus, které je pro milovníky aut logicky tím největším magnetem rozlehlého areálu, jsme obdivovali vystavené historické i současné vozy Audi, Bentley, Lamborghini, Scanii, Seat, Škoda a další.

Využili jsme odpočinkovou zónu rozlehlého a nádherně upraveného parku.

Druhý den jsme se vydali do lázeňského městečka CUXHAVEN. Zde jsme prožili nezapomenutelné zážitky procházkou po mořském dně bosou nohou. Wattenmeer je pobřežní část Severního moře typická mělčinami a písčinami, které vznikají za odlivu. Tento slaný mokrořad má nesmírnou ekologickou hodnotu a řazen mezi světové přírodní dědictví UNESCO

Cestou jsme se zastavili ve městě muzikantů Brémách, večer posilnili řízkem s hranolky a zcela unaveni vzali zavděk mládežnickou ubytovnou v Hamburgu.

HAMBURG se stal naším posledním přístavem na cestě po severním Německu

Navštívili jsme nově zrekonstruovanou a hojně turisty obdivovanou Filharmonii, užili si plavbu lodí, prošli historické centrum města, zastavili se i v místních obchodních domech.

Nám vzdálený cíl na severu Německa byl zvolen záměrně. Ačkoli je Německo naším sousedem, většinou známe jen jeho příhraniční část. Naším cílem bylo studenty seznámit i s jiným rázem krajiny, a přece jen trochu jinou kulturou a mentalitou obyvatel.

Zájezd měl mezi studenty velký ohlas nejen po odborné stránce, ale podpořil i výuku němčiny na naší škole. Podobné exkurze bychom chtěli pořádat i v dalších letech.

Sdílet