Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček

Dne 14. března 2019 se konalo v Brně Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček harmonie 2018 /2019. Naše kadeřnice se zúčastnily dvou disciplín. V pánské kategorii na téma „ELEGANTNÍ BARBER STYL“ měli soutěžící  za úkol vytvořit elegantní pánský střih ve stylu Barber, přičemž boční a týlní partie musely být pečlivě vystříhány stříhacím strojkem s plynulým přechodem v délkách. V této nelehké disciplíně soutěžila žákyně ze 3. ročníku Štěpánka Vávrová, která se v tak velké konkurenci umístila na 5. místě.

V účesové tvorbě dámské kategorii na téma Účesy inspirované tvorbou „GEDORGYI KOTA“ vytvořené na cvičné hlavě, soutěžila žákyně 2. ročníku Hanka Holubová, která se umístila na pěkném 6. místě. Budoucí kadeřníci měli vytvořit náročný účes z dlouhých vlasů, který měl být dotvořen vlasovou ozdobou a ozdoben látkovým límcem.

Závěrem bych  chtěla zdůraznit velký zájem a ochotu obou studentek o tuto soutěž, které ani  na chvíli nezaváhaly a připravovaly se s velkým zapálením, nasazením a zodpovědností i v období jarních prázdnin.  Velký dík samozřejmě patří také učitelkám odborného výcviku paní Pavle Hejtmánkové a Ivě Šmídové, které studentky na soutěž vzorně připravily. Musím podotknout, že jejich role nebyla vůbec jednoduchá. Co bych ještě mohla závěrem  dodat? Je to velmi  prosté a jednoduché: “Děvčata byla jste fakticky super!“

Naďa Šindelářová
vedoucí učitelka OV

 

 

Sdílet