Třetí zlato v řadě  „JIHOČESKÝ KNIHOMOL 2019“

Jako každým rokem i letos jsme se účastnili soutěže ve čtení německé beletrie v kategorii středních škol.

Do finále pořádaného v Goethe Centru JU v Českých Budějovicích dne 10. 4. 2019 jsme vyslali vítězku školního kola VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice Štěpánku Němcovou z 3OT.

Štěpánka Němcová navázala na předchozí ročníky a přivezla pro naši školu již třetí 1. místo v kategorii IV. Jako cenu obdržela soutěžní knihu a pozvánku do Goethe-Institut Praha, kde bude mít možnost spolu s vítězi ostatních kategorií nahlédnout do zákulisí této velké kulturní instituce.

Pro tento ročník Jihočeského knihomola byla vybrána kniha „Die erstaunlichen Abenteuer der Maulina Schmitt – Mein kaputtes Königreich“ německého autora Fin-Ole Heinricha, píšícího úspěšné romány a oceněného cenou za literaturu pro mládež.

Úlohou soutěžících bylo přečíst úryvek ze zadaného německého textu v maximální délce pět minut s pokud možno co nejlepší interpretací, výrazným přednesem, technikou čtení, fonetikou a zaujmout odbornou porotu, složenou z řad vysokoškolských pedagogů, herců, novinářů a zástupců pořádající organizace Goethe Centra v Českých Budějovicích.

Štěpánce gratulujeme a ostatním ze školního kola z 26. 3. 2019 děkujeme za účast!

Sdílet