ŠKODA MACHINE TOOL, a.s.

EXKURZE ŽÁKŮ 3. ROČNÍKU 

 Žáci 3. ročníku maturitního oboru strojírenství navštívili firmu Škoda Machine Tool, která je přední světovou firmou zabývající se výrobou a montáží těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů.

V první části exkurze proběhlo školení, představení firmy a její historie. Žáci byli seznámeni s výrobou a současně jim byl představen stipendijní program, který firma nabízí pro žáky středních škol.

V druhé části exkurze navštívili studenti halu, kde se provádí montáž vyvrtávacích strojů. Zde jim vedoucí pracovník výroby vysvětlil a popsal jednotlivé části strojů a jejich varianty, které se montují dle přání zákazníka. Ukázal studentům odlitky pro výrobu stojanů a stolů, které si firma opracovává dle své výkresové dokumentace.

V poslední části exkurze byla studentům ukázána hala, kde se montují jednotlivé části vyvrtávacích strojů, kde se provádí montáž kabeláže, testování vřeteníků a opracování dílčích komponent.

Studenti se během exkurze dozvěděli spoustu zajímavých informací, které doplnili jejich teoretické znalosti ze školy.

 

Sdílet