Pátý titul mistra ČR míří opět do Strakonic

Ve dnech 22. 6. – 23. 6. 2019 se konal v Praze již jedenáctý ročník studentského vzdělávacího projektu F1 ve školách. Tento ročník se uskutečnil pod novým názvem „Rychlé závodní vozy“. Již potřetí v řadě propůjčilo své prostory ke konání soutěže Národní technické muzeum. Strakonice reprezentovali studenti z Vyšší odborné školy, střední průmyslové školy a střední odborné školy řemesel a služeb, jmenovitě: Pavel Lojda (4SB) manažer a výrobní technik, Jonáš Novotný (2SA) konstruktér, Lukáš Marek (3SA) konstruktér, Lukáš Hejhal (2SA) zástupce manažera, Jan Kubaň ( 1SA) support member, Matouš Vachuška (2SC) výrobní technik a Kateřina Kurschová grafik. Strakonický tým Miracle Engineers odjížděl na závody s vysokými ambicemi a to obhájit tři tituly mistra ČR z předchozích ročníků soutěže.

V sobotu ráno čekala na všechny soutěžní týmy výstavba prezentačních boxů, poté následovaly prezentace před porotou a prezentace u soutěžního stánku. V neděli dopoledne následovaly tréninky na závodní dráze a odpoledne přišlo vyvrcholení celého dvoudenního klání hlavním závodem.

Tým Miracle Engineers potvrdil své kvality a zúročil zkušenosti z předchozích ročníků. Kromě ceny za nejlepší marketing a identitu týmu si odvezl i cenu za nejlepší konstrukci závodního vozu. Svůj úspěch pak pečetil získáním čtvrtého titulu mistr ČR.

Naše škola je tak jedinou školou v České republice, která získala v jedenáctileté historii této soutěže pět vítězství (jeden titul získal ST Racing Team) a tým Miracle Engineers je jediným týmem, kterému se podařilo soutěž vyhrát čtyřikrát po sobě. Studenti tak potvrdili i své znalosti a dovednost, získané studiem na naší škole.

Bc. Milan Samec, DiS. (vedoucí týmu)

                                                                                                                                     

 

Sdílet