Další úspěchy strakonických programátorů

Dne 28. ledna 2020 se v Praze konal již 18. ročník tradiční celorepublikové soutěže v NC programování obráběcích strojů. Strakonice reprezentovali studenti z VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb, konkrétně studenti maturitního oboru Strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku.

V hlavním městě se sešli studenti ze středních průmyslových škol a středních odborných učilišť z Prahy, Olomouce, Třebíče, Rakovníka, Frýdku Místku, Varnsdorfu a Strakonic. Za naší školu byli do soutěže nominováni studenti třetího a  čtvrtého ročníku, jmenovitě Lukáš Hejhal ze třídy 3 SA, Adam Kalous, Lukáš Marek a Richard Štěpánek ze třídy 4 SA.

Soutěž byla jako každý rok rozdělena do dvou kategorií a to kategorie „Ruční programování“ pomocí standardních ISO kódů a kategorie CAM programování. Na soutěžící čekaly rozmanité úkoly z oblasti programování, které pro ně připravila pořádající firma 3E Praha Engineering. Na hladký průběh soutěže dohlíželi odborníci ze zmíněné firmy spolu se zástupci z ČVÚT Praha a odborníky z komerčních strojírenských firem. Studenti naší školy navázali svými výsledky na předcházející úspěšné ročníky a opět vystoupili na stupně vítězů. Adam Kalous obsadil v kategorii CAM programování výborné druhé místo. Lukáš Marek skončil v kategorii CAM na čtvrtém místě. V kategorii ručního programování skončil Richard Štěpánek také na čtvrtém místě. Student třetího ročníku Lukáš Hejhal pak svojí kategorii ručního programování vyhrál.

V soutěži družstev obsadila naše škola výborné třetí místo. Všichni studenti naší školy svými výsledky navázali na předcházející úspěšné ročníky  této soutěže, kdy se naše škola v posledních dvanácti letech vždy probojovala na stupně vítězů. Tyto výsledky jsou jasným důkazem vysoké úrovně výuky programování na naší škole a  garantem toho, že žáci studující tento obor budou důkladně připraveni pro vstup do svého profesního života.

Bc. Milan Samec, DiS.    
Vyučující CNC programování

Sdílet