On-line divadlo pro němčináře

Ve středu 11. 11. 2020 jsme se vydali na hodinovou cestu do neznáma. Živě a interaktivně jsme v rámci výuky německého jazyka absolvovali divadelní představení společnosti GALLI z bavorského Mnichova.

Na Zemi přistál mimozemšťan a pokládal nám německy různé otázky:

Představením nás s komentáři provázely kolegyně z GOETHE CENTRA JU v Českých Budějovicích. Děkujeme, že nás oslovily a jako první škole v kraji daly možnost projekt realizovat. Nechť posloužíme jako vzor pro další, není se čeho obávat. Pracovní listy se slovní zásobou lze nastudovat předem. Mimozemšťan i slečna Lora ve hře mluví německy pěkně pomalu a zřetelně.

Při této ojedinělé příležitosti jsme se společně zamysleli nad aktuálními tématy dnešní doby, nad naším životem. Zkusili jsme si představit, jak by nás asi viděl a chápal mimozemšťan, uvědomili si, jak vlastně žijeme.

 Nicméně jsme se poznali více i mezi sebou, vyměnili své názory, životní postoje. Účast byla pestrá. Pozvání přijali žákyně a žáci většiny oborů na naší škole – zdravotní sestřičky, děvčata z obalové techniky, strojařky a strojaři, jeden žák z oboru mechanik-seřizovač. Děkujeme za aktivitu a zájem.

Sdílet