Reportáž - Miracle Engineers

Strakonický tým Miracle Engineers vybojoval pátý titul mistrů ČR

 

 

Přečtěte si článek z Jihočeského týdeníku

Soutěž 3E Dragster navazuje na desetiletou tradici mezinárodního studentského projektu Formule 1 ve školách, který byl pro svoji vysokou finanční náročnost ukončen v ČR v roce 2018. V roce 2019 pokračovala soutěž pod názvem Rychlá kola a pod tímto názvem se konala pouze v České republice. Garantem a organizátorem obou soutěží byla firma 3E Praha Engineering. V roce 2020 přišla firma 3E Praha s novým konceptem studentské soutěže pod názvem 3E Dragster. Jedná se o soutěž pro modely vozů vycházející z tvarové podobnosti s vozy F1, které jsou ale poháněny elektrickou motorovou jednotkou.  3E v názvu soutěže odkazuje jednak na organizátora a zároveň na podmínku elektrického pohonu. 3E je 3E Praha Engineering jako organizátor, ale také Elektricity jako elektrický pohon, Evironment jako postupy a technologie šetrné k životnímu prostředí a Engineering jako kompletní technické řešení a vedení projektu od přípravy, studií proveditelnosti, projektové dokumentace až po skutečné provedení. Soutěž je určená pro studenty středních škol ve věku 15 – 19 let.

Soutěž zvyšuje zájem studentů o technické obory, podporuje střední technické školství a pomáhá firmám v ČR, které se v současné době potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil v těchto oborech. V loňském školním roce náš tým Miracle Engineers a všechny ostatní týmy zastavila v boji o vítězství koronavirová pandemie a vládní nařízení o uzavření škol. Finále soutěže tak bylo přesunuto nejprve na říjen tohoto roku a posléze na 16. prosince. Bohužel ani v tomto období se nemohla soutěž uskutečnit prezenčně a byla přesunuta do on-line prostředí. Strakonice a naši školu VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb reprezentovali studenti druhého, třetího a čtvrtého ročníku oboru Strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku, jmenovitě Martin Hřebíček ze třídy 2SA (support member), Jan Kubaň ze 3SA (manažer týmu, grafik), Lukáš Hejhal ze 4SA (konstruktér, výrobní technik) a František Had také ze třídy 4SA (výrobní technik).

Tým Miracle Engineers působí na naší škole pět let a v předešlých čtyřech letech vždy soutěž vyhrál a stal se mistrem ČR (třikrát vítězství v soutěži Formule 1 ve školách, jedenkrát vítězství v soutěži Rychlá kola). Do letošního on- line finále nové soutěže 3E Dragster jsme tak šli s cílem získat pátý titul mistrů ČR. Po vyhlášení výsledků soutěže jsme se mohli začít radovat z dalšího prvního místa a ze splnění našeho cíle.

Vedoucí projektu Bc. Milan Samec, DiS.

 

 

 

Sdílet