Ročníkové práce

Tento rok není ve škole zrovna jednoduchý, přesto vznikly v rámci ročníkových prací zajímavé projekty. Představím Vám teď dva, na kterých jsem měl možnost se podílet. Jedná se o návrh designu lyží a snowboardu. Úkolem studentů obalové techniky bylo popustit uzdu své fantazii a vytvořit vlastní návrhy.

Postupně jsme upřesňovali paletu barev a tvary školního loga. Vzniklo několik velmi podařených návrhů, které byste v obchodě se sportovním zbožím nepřehlédli a na svahu byste se za takové vybavení nemuseli stydět. Výběr finálních verzí probíhal anketou, což nakonec vyústilo v rozhodnutí pokusit se snowboard i lyže nechat vyrobit.

Obrátili jsme se na osvědčenou firmu pana Milana Luštince, jehož dcera se studenty komunikovala. Vysvětlila jim úskalí výroby lyží a snowboardu, seznámila je s materiály, tiskovými šablonami, možnostmi průhledů do vnitřku až na dřevěné jádro, výřezů či průhledů transparentní skluznicí. Kluci připomínky a technické možnosti zapracovali do finálních verzí. Bohužel se nepodařilo jet se podívat přímo do továrny na výrobu lyží a snowboardů z důvodu trvající epidemické krize. V Žacléřské firmě LUSTI byli však neuvěřitelně pružní a Matěj i Filip mohli svoji ročníkovou práci obhajovat a přitom mít fyzický důkaz svojí práce před sebou.

Musím konstatovat, že vidět něco na obrázku v měřítku 1:10 nebo držet hotový výtvor v ruce je velký rozdíl a výsledek je perfektní. Nyní už lyže i snowboard mají namontované vázání a těší se na sníh. Snad se tuto zimu se sněhem potkají.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za odvahu pustit se do něčeho nového a také firmě LUSTI za vstřícnost, skvělý přístup a perfektní komunikaci s Ing. Radkou Kovačíkovou Luštincovou.

Mgr. Tomáš Dunovský

Sdílet