Webináře s US Point Plzeň

Webináře s US Point Plzeň – letní brigády a studium VŠ v USA

Na přelomu ledna a února se na pro naše studenty uskutečnily dva webináře s lektorkou Danielou Lukavskou z organizace US Point při ZČU Plzeň. První z nich byl na téma letních brigád v USA a druhý o možnostech studia na školách v USA.

 

Veškeré služby a poradenství US Pointu jsou zdarma.

Můžete se na ně obrátit například ohledně

V rámci prvního webináře se studenti seznamovali s možnostmi brigád USA, přičemž kromě dlouhodobější alternativy vycestovat jako Au-pair, se nejvíce mluvili o letních brigádách na cca 3 měsíce (tzv. Summer jobs – nekvalifikované práce, odjezd obvykle na začátku června, 6-9 týdnů pracujete (cca do půlky srpna), pak je možné 1 měsíc v rámci získaného víza cestovat) a to buď v programu Work and Travel (určené jen pro studenty VOŠ a VŠ denního studia) nebo od 18 let jako Camp Councelor jako pomocník/vedoucí/instruktor na letním táboře pro děti (případně seniory).

Je třeba si vybrat spolehlivou ověřenou agenturu, nejlépe dle referencí známých, zjistit, co je všechno v ceně atd., ideální je začít vše vyřizovat v prosinci až únoru před plánovaným létem.

Druhý webinář se zaměřoval především na výhody studia v USA, ale i náklady s tím spojené, neboť studium v Americe, jak na státních, tak i soukromých vysokých školách je velmi nákladné. Dozvěděli jsme se, jaké odlišnosti jsou mezi českým a americkým vysokoškolským systémem, na co se připravovat v rámci přijímacího řízení, což je velmi dlouhý proces, naprosto odlišný od toho českého, ale též co a jak dělat, v případě žádosti o stipendium a kam se případně máme obrátit o další rady a pomoc.

O studiu na americké VŠ je možné v tuto chvíli uvažovat až od školního roku 2022/23, neboť právě dlouhé přípravné přijímací řízení (odevzdání všech potřebných materiálů) musí být v lednu předchozího roku.

Je třeba se začít připravovat včas. 

Cenné informace můžete najít

 

Studenti 1. a 2. ročníků SŠ se též mohou ucházet o stipendium FLEX (získá ho 10 studentů z ČR ročně) a pak mohou studovat 1 rok na americké SŠ. Nebo hledat pro své budoucí studium takovou VŠ, která má partnerské smlouvy s partnerskými univerzitami v USA, a pak krátkodobě vycestovat v rámci výměnného programu a spolupráce na nějakém společném projektu (podobně jako v programu Erasmus).

 

Sdílet