Krajské kolo v házené

Házenkářské výběry chlapců a děvčat se představily v otevřeném krajském kole.

Družstva dívek se utkaly bohužel pouze tři. Proti našemu výběru tak stanul tým Gymnázia Strakonice – 8:13 a SZŠ a VOŠ zdravotnická ČB 13:12. Zejména druhé utkání přineslo napínavou přetahovanou s dobrým koncem pro náš tým. V konečném součtu to přineslo druhé místo. Holkám patří velké díky za ochotu reprezentovat školu a bojovnost v utkáních.

Chlapecká soutěž obsahovala pět družstev, která se utkaly systémem každý s každým. Naše družstvo hned v úvodním derby zápase podlehlo Gymnáziu Strakonice 11:16, což nebyl vstup do turnaje, jaký jsme chtěli. V dalším utkání jsme se představili proti VOŠ a SPŠ Volyně a tento dramatický zápas skončil naším vítězstvím 7:6. Dalším soupeřem byli kluci z SPŠ strojní a stavební Tábor a byl z toho zápas jako řemen. Drama do poslední vteřiny, kde byly oba týmy blízko překlopení vítězství na svojí stranu, nakonec skončilo nerozhodně 10:10. V posledním utkání jsme si poradili s VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí výsledkem 9:5. V konečném součtu jsme si odnesli druhé místo za Gymnáziem Strakonice. Všichni hráči zaslouží absolutorium a to včetně těch, kteří nezasáhli tolik do hry. Někteří kluci, kteří se nevěnují ve volném čase právě házené, podali nadstandartní výkon a já jim za to děkuji.

Mgr. Vladimír Uher

 

 

Sdílet