Jsme okresní mistři ve fotbale

12. 4. 2022 se odehrálo okresní kolo středních škol ve fotbale. Přihlášeno bylo celkem sedm škol, a to Gymnázium Strakonice, Euroškola Strakonice, VOŠ a SPŠ Volyně, SŠ a JŠ Volyně, SOŠ Blatná, SRŠ Vodňany a naše pořádající škola. Po kovidové odmlce a za účasti pěkného počasí jsme s naším týmem pomýšleli na celkové prvenství.

Cesta k tomu započala ve tříčlenné skupině, kdy jsme si nejprve poradili výsledkem 11:0 proti SŠ a JŠ Volyně a následně 1:0 proti SRŠ Vodňany. Z druhé čtyřčlenné skupiny na nás čekal v semifinále soupeř z VOŠ a SPŠ Volyně a při dobře fungující defenzivě jsme vyhráli 2:0. Do finále na nás měl vyjít jeden z tradičních soupeřů a nakonec to byli kluci z Vodňan, kteří si poradili na penalty proti Gymnáziu Strakonice.

Finále se pro nás nevyvíjelo dobře, vybrali jsme si pár slabších chvil a soupeř šel do vedení 0:2 v poločase. Následně nás měl doslova na lopatě, ale svoje šance nevyužil. Náš tým měl po prostřídání ještě vůli s výsledkem něco udělat a po kontaktním gólu přišlo v poslední minutě i vyrovnání. Rozhodnout tedy musely penalty a při nich to byl právě náš tým, který prokázal větší psychickou odolnost. Slavíme vítězství.

Děkuji celému týmu za hezký sportovní úspěch a pokusíme se o další zážitek v krajském kole.

Mgr. Vladimír Uher

 

 

 

Sdílet