Výsledky našich studentů v soutěžích

Soutěž ve 2D kreslení a 3D modelování

Dne 30. března 2022 se uskutečnil již 21. ročník tradiční soutěže ve 2D kreslení a 3D modelování. Vzhledem k přetrvávajícím opatřením proti Covid 19 se soutěž jako minulý rok konala on-line. Naší školu VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice reprezentovali studenti oboru Strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku. Jmenovitě Jan Kubaň ze třídy 4SA a Ondřej Falář ze třídy 3SC. Zadáním soutěže bylo vymodelovat dle zaslané výkresové dokumentace elektrickou kytaru. V celkovém pořadí jednotlivců se student Ondřej Falář umístil na pátém místě a student Jan Kubaň na místě sedmém. Jako družstvo se v součtu bodů  umístili naši studenti na velice pěkném druhém místě.

 Soutěž v CNC programování

Dne 12. dubna 2022 se konala tradiční soutěž v NC programování. Stejně jako soutěž ve 2D kreslení a 3D modelování se i soutěž v NC programování konala on-line. Naši školu VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice reprezentovali studenti oboru Strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku, jmenovitě student Jáchym Průcha ze třídy 3SA a Jan Kytlica také ze třídy 3SA. Oba dva studenti soutěžili v kategorii „ruční programování“.  Soutěžící měli za úkol dle zadané výkresové dokumentace vytvořit řídící NC kódy pro CNC stroj. Student Jan Kytlica obsadil v celkovém pořadí druhé místo. Jáchym Průcha pak celou soutěž vyhrál. Jako družstvo obsadili naši studenti vynikající první místo. Navázali tak na dlouholetou tradici naší školy a na výborné výsledky studentů v předcházejících ročnících této soutěže.

Bc. Milan Samec

Sdílet