Zájezd do Anglie

V polovině června jsme vyrazili na druhou letošní exkurzi do Anglie. Po vcelku náročné cestě autobusem a trajektem jsme vyrazili za krásného slunného počasí objevovat krásy Londýna, prošli jsme část turistických atrakcí v centru, jako například Houses of Parliament s Big Ben nebo Trafalgar Square, navštívili jsme British Gallery, projeli se na London Eye a dokonce jsme měli to štěstí pozdravit samotného krále Karla III. u Buckingham Palace. Večer se seznámili s hostitelskými rodinami, u nichž jsme strávili následující tři noci. Následující den jsme vyrazili na honosný hrad Windsor a do univerzitního města Oxford, kde nás okouzlily mimo jiné i lokace z filmů o Harry Potterovi. Třetí den jsme opět vyjeli mimo Londýn, a to do Stonehenge, kde jsme zvládli i vzdělávací okénko s pracovními listy, cestou zpět jsme se zastavili v malebném městečku Salisbury a mohli tak nakoupit suvenýry a poslat pohledy drahým prarodičům. Poslední den naší anglické exkurze jsme se vrátili zpět do Londýna, prohlédli jsme si pevnost Tower, prošli se po Tower Bridge, zašli jsme do galerie Tate Modern a svezli se lodí do Greenwich, odkud jsme se pak ve večerních hodinách vydali na dlouhou cestu domů.

Celá exkurze se nesla v příjemném duchu, zvládli jsme i drobné nepříjemnosti spojené s cestování autobusem, hostitelské rodiny byly úžasné a všichni jsme si přivezli spoustu vzpomínek a zážitků, o které dokáže obohatit pouze společně strávený čas mimo domov a mimo naši komfortní zónu.

Velké díky za uspořádání akce patří kolegyni Aleně Pospíšilové, kterou jsme spolu Lenkou Kroupovou doplnily jako pedagogický dohled.

 

Mgr. Michaela Sýkorová

Sdílet