ROB4U Eutin

Od 2. 6 do 5. 6. 2024 jsme se zúčastnili posledního výjezdu do Eutinu v rámci projektu Erasmus+. Dokončovali jsme práci na robotech, které zkonstruovali naši strojaři,  mechanici pod vedením pana Ing. Kocourka a elektronici z partnerské školy BS Eutin.

Cílem projektu bylo vytvořit dva identické roboty, které by měly umět přivítat hosty ve vstupním prostoru,  odpovědět na jednoduché otázky v několika jazycích a doprovodit návštěvníka do cíle. 

Němečtí elektronici dokázali robota rozpohybovat a připravit software ve třech jazycích (angličtině, němčině a češtině). S robotem lze začít komunikovat pomocí připraveného QR kódu. Robot je připraven k tomu, aby mu byly zadány informace, kam se má přesunout na dané škole. Robota lze ovládat i bezdrátovým ovladačem.

S místní reportérkou jsem natočili podcast o našem dvouletém projektu ROB4U. Podcast bude zveřejněn během června tohoto roku.

Poslední den jsme prezentovali výsledky naší společné práce před vedením školy v Eutinu, učiteli,  spolužáky a místním tiskem. Náš německo-český tým byl oceněn bouřlivým potleskem.

Během pobytu jsme v rámci volného času navštívili lanový park, což byl pro všechny velký adrenalinový zážitek.

Více na @ssst.cz

 

 

Sdílet