Strakoničtí žáci obor Kuchař-číšník opět na Gastrofestu 2017

Ve dnech 9. – 11. 11. 2017 se konal v Českých Budějovicích mezinárodní gastronomický festival, kterého se zúčastnili gurmáni a gastronomové z České republiky i ze zahraničí. Velkou snahu nadále se rozvíjet v gastronomii, projevili naši žáci oboru Kuchař-číšník ze Střední školy řemesel a služeb Strakonice. Téma blízké našemu regionu "ŠUMAVSKÁ KUCHYNĚ" zvolil učitel odborného výcviku Bc. Marcel Kožišník.
V Šumavské restauraci připravili naši žáci návštěvníkům tradiční šumavské pokrmy, kde samozřejmě nechyběly houby, a tak měl každý možnost ochutnat např. Dudáckou směs v bramboráku, Šípkovou omáčku s kančím masem, Šumavskou bramboračku a ze sladkého domácí jablečný štrúdl a lívanečky s lesními borůvkami . Celkovou atmosféru žáci společně s pedagogy zpestřili jihočeskou hudbou a servírováním strakonického piva. Na gastronomické akci se podíleli také žáci a učitele odborného výcviku obor Aranžér, kteří připravili návrh jídelního a nápojového lístku, aranžmá interiéru a celkovou výzdobu v tradičním šumavském stylu.
Naše školní restaurace v šumavském stylu zaujala nejen návštěvníky Gastrofestu, ale i jihočeskou televizi, která uskutečnila s naším žákem 1. ročníku Alexandrem Štufkou interview - můžete kliknout níže na odkaz .

Sdílet