Obor Kuchař-číšník na naší škole žije!!

Ve dnech 17. až 22. října byli naši žáci učebního oboru Kuchař-číšník opět pozváni naší partnerskou školou do Levic na Slovensku. Našim žákům se tak naskytla skvělá možnost, zúčastnit se Levického jarmarku, který má svou tradici již od roku 1388. Čeští a slovenští žáci společně pod vedením učitelů OV připravovali tradiční staroslovenské pokrmy jako např. husí játra, lokše, kachní játra, domácí chléb s kachním sádlem a cibulí, kachní a husí čtvrtky, domácí kynuté koláče a staroslovenský závin. Všechny tyto skvělé pokrmy včetně medoviny a jablečné šťávy se prodávaly v dřevěném stánku Levické školy, který byl taktéž vyzdoben do staroslovenského stylu. Vyvrcholením jarmarku byl raut, který se konal v prostorách školní restaurace, kam byli pozváni významné osobnosti levického regionu. Žáci naší školy obor Aranžér pod vedením učitelů OV připravili grafické listiny o levickém jarmarku a jarmarečné menu. Zároveň neopomněli zrealizovat výzdobu v tradičním stylu jarmarku.
Součástí výměnného pobytu byl bohatý doprovodný kulturní a společenský program. Prohlídky tamního hradu, či odpočinek u termálních pramenů v Podhájské.
Během tohoto výměnného pobytu žáci i učitelé odborného výcviku prokázali své odborné znalosti přičemž skvěle reprezentovali naši školu, za což jim patří velký dík.
Naďa Šindelářová

Sdílet