ODBORNÉ PRAXE V ZAHRANIČÍ

02. - 18. 05. 2022 Stuttgart

Po dvouleté odmlce kvůli koronavirové situaci pokračujeme v tradici konání souvislé odborné praxe v zahraničí pro žáky maturitních oborů Strojírenství a Obalové techniky.

Dne 2. 5. 2022 odjíždí žáci třetích ročníků směr Stuttgart za doprovodu vyučujícího v prvních dnech pro lepší zorientování se v cizím prostředí.

 2. - 3. 5. 2022 budou žáci absolvovat intenzivní kurz odborné němčiny s jazykovým animátorem, navštíví centrum města, naučí se využívat složitý dopravní integrovaný systém a nakonec i podniky, do kterých posléze jednotlivě nastoupí na souvislou čtrnáctidenní praxi.

O volných víkendech žáci budou poznávat místo a okolí pobytu, obdrží menší kapesné jako příspěvek na vstupné do různých kulturních památek, muzeí a pamětihodností.

Dne 18. 5. 2022 v den odjezdu žáci stráví posezením v partnerské organizaci BBQ s německými koordinátory, aby vyhodnotili nabyté zkušenosti a znalosti, žáci vyhotoví závěrečnou zprávu v cizím jazyce a v odpoledních hodinách společně odjedou vlakem zpět do České republiky.

Žáci získají bohaté zahraniční zkušenosti a evropský certifikát tzv. Europass-mobility.

Tuto činnost realizuje Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM, jehož zřizovatelem je Západočeská univerzita Plzeň. Za což organizaci touto cestou děkujeme.

Držte nám palce, ať jsou naši žáci na praxích spokojeni, využijí své znalosti ze školy a mnohé další zkušenosti a kompetence si přivezou domů.

Mgr. Lenka Petrásková

 

 

Sdílet